GIGABYTE 850W PSU - 80 Plus Gold Certified - Fully Modular Power Supply (GP-UD850GM-A)
★★★★☆ 4.0 142 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by autarkia.info
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
The GP-UD850GM-A introduces a variety of high-quality materials and top-notch design. Enjoy unrivaled performance with Japanese capacitors, and a +12V Single Rail which will provide exceptional power output and stability for your system.
  • 850W Capactiy with Single +12V Rail
  • 80 Plus Gold Certified
  • ATX Form Factor
  • Fully Modular Design
  • Japanese Capacitors
  • 120mm Hydraulic Bearing Fan
  • OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP Protection
  • Made in Taiwan
Brand GIGABYTE
Color Black
Series GP-UD850GM-A
Item Weight 6.5 pounds
Manufacturer GIGABYTE
Item model number GP-UD850GM-A
Product Dimensions 12.4 x 8.1 x 4.6 inches
Item Dimensions LxWxH 12.4 x 8.1 x 4.6 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
142 ratings | 58 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (107)
4 stars
8% (11)
3 stars
4% (6)
2 stars
2% (3)
1 star
11% (16)